Також сьогодні нардепи проголосували за зміни до закону «Про публічні закупівлі», що має спростити закупівлю інноваційних ліків.

Кімнати онкопацієнтів просто у приміщенні парламенту. Такий перформанс, а точніше виставка відкрилася сьогодні у Верховній Раді, повідомляє «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ». 

Інсталяції — це 3 кімнати реальних домівок онкопацієнтів, вони виготовлені з паперу. У проекті використали папір зі спогадами пацієнтів, статистикою та законами про онкозахворювання в Україні.

«Це ж не просто папірці. Це не статистика, це життя людей, боротьба з онкозахворюваннями. На жаль, ми багато знаємо людей, у яких в рідних, друзів, близьких, є ця патологія. І тут локація трьох пацієнтів, які дали згоду. Ви занирнете в віртуальний світ, але побачите відчття, переживання людини, як вона боролася і шо вона хотіла» — розповів на відкритті інсталяції в.о. директора Національного інституту раку Андрій Шипко.

Мета виставки — привернути увагу народних депутатів до проблем, які щодня постають перед онкопацієнтами, і спонукати підтримати деякі законопроекти — зокрема, які регулюватимуть питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття.

Повідомляється, що один із таких проектів законів нардепи проголосували — №4662 про зміни до Закону «Про публічні закупівлі».

Проект організований Національним інститутом раку спільно з громадською спілкою «Коаліція онкопацієнтів України».

Фото: скріншоти