Є сумніви чи відповідає поверховість дозволеним нормам. Ззовні будівля має шість поверхів, а фактично - 9: три поверхи оформлені як "мансандра".

На сайті комплексу Andriyivsky City Space, який нині будують на вулиці Андріївській, 22 у Подільському районі Києва, з’явилися нові світлини майбутнього об’єкта. Побачити їх можна за посиланням.

Автори проекту розповідають, що оригінальну будівлю не зносять, а перепроектовують, щоб «відмовитись від псевдоісторичного стилю» та «уникнути імітацій старовини».

“Початковий проєкт був прикладом типової псевдоісторичної забудови того часу. Беручись за реконструкцію недобудови, ми вирішили відмовитися від імітації та створити чесний сучасний простір, який буде гармонійно вписуватися в контекст Подолу (…) Київська й українська архітектура загалом останні 30 років намагалася повернутися в минуле – в той пласт дореволюційної спадщини, який у нас зберігся. Але такий підхід, з одного боку, не дає висловитися сучасникам, а з іншого – знецінює справжню історичну архітектуру”, – йдеться в коментарях для ЗМІ.

Нові частини для неї начебто побудують із використанням матеріалів, добутих в Україні, зокрема, гірської породи габро.

В будинку облаштують апартаменти, офісні та комерційні приміщення. Повідомляється, що на 9 поверхах будинку розмістяться 16 апартаментів площею від 101 м² до 207 м².  Для містян начебто планують зробити доступними громадські тераси, внутрішню площу, паркінг, ресторан із терасою на даху.

Зауважимо, що, судячи з представлених фото, будівля матиме кількаповерхову мансарду. Візуально вона видається значно вищою за Гостиний двір, поверховість якого є максимально дозволеною для цієї частини Подолу.

За даними сайтів з продажу нерухомості, нині вже збудовано каркас Andriyivsky City Space.

Відмітимо, проект Andriyivsky City Space реалізовує компанія SAGA Development забудовника Андрія Вавриша. Свого часу він працював заступником директора департаменту містобудування та архітектури КМДА та начальником Служби містобудівного кадастру Києва. Про інші будівництва цієї компанії в історичному центрі Києва можна почитати тут і тут.

КиївМедіа намагається дізнатися деталі щодо отриманих дозволів по будівництву.

Фото: andriyivsky.space, Гугл Карти, Фейсбук