А в Держдумі обговорюється ініціатива викладання російської під час літніх канікул в школах на захопленій українській території.

Про це повідомила уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова.

  • У Бердянську значна частина директорів шкіл та керівники відділу освіти написали заяву про звільнення з посад. Вони не хочуть працювати під проводом окупантів.
  • Подібна ситуація раніше склалася у Мелітопольському районі. Окупанти чинили тиск на представників сфери освіти у Мелітополі. Директори шкіл почали масово звільнятися.
  • Відомо, що окупанти намагаються запустити навчальний процес. Вони змушують вчителів викладати російською за новою програмою.

Дії окупантів є прямим порушенням права на культурну і національну ідентичність, гарантованого статтею 29 Конвенції ООН про права дитини, та права на освіту відповідно до статей 24 та 94 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти порушень прав людини РФ в Україні” — вказала вона.

На доказ цьому блогер Сергій Стерненко поширив відео з російської Держдуми, де обговорюється ініціатива вивчення російської під час літніх канікул в школах на захопленій українській території.
Одна з депутаток заявила, що багато школярів захоплених областей “не володіють російською”.
Фото: Фейсбук