Щонайменше найближчі сотні років жити в Чорнобильській зоні люди не зможуть. А от тварин це не стосується - найбільший приплід у вовків.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Як розповів Ярослав Ємельяненко – керівник Асоціації чорнобильських туроператорів – тварини у Чрнобилі дійсно адаптувалися і почувається там досить комфортно. Популяція деяких звірів навіть зросла.

Так, популяція коней Пржевальського за ці роки збільшилась із восьми до понад 120 голів. Цих тварин завезли із заповідника Асканія-Нова у 80-х роках в рамках експерименту і частина коней навіть переблалася через ліси на територію Білорусі. Радіація на них практично не вплинула.

Зокрема, дослідження скелета вовка показало, що радіація у кістках тварини є, але живе він приблизно стільки ж часу, як і вовк поза межами радіоактивної зони.

За відсутності впливу людини і за наявності найбільношо в Україні біосферного заповідника, де є всі умови для нормального проживання цих диких тварин, популяція вовків збільшується… До речі, найбільша популяція вовків у Європі саме у зоні відчуження“, – сказав Ярослав Ємельяненко.

При цьому на сьогодні у тварин не виявлено мутацій. Певні мутації спостерігалися у новонароджених тварин в Чорнобильській зоні у перші роки після ядерної катастрофи. Проте, оскільки мутанти не розмножуються, бо мутовані тварини є тупиковою гілкою еволюції, то вони вимерли. А нових змін у здоров’ї тварин зони відуження немає.

Тож людині жити на цій території не можна, оскільки радіація є небезпечною, коли потрапляє всередину організму. Єдиний варіант для життя людини в зоні відчуження – це режимне життя. При цьому повині бути виконані норми радіаційної безпеки – тобто людина не може вживати їжу та воду, вирощену в Чорнобилі.

Не їсти яблука, ягоди, гриби і все, що там росте“, – наголосив Ємельяненко.

Додав, що наразі в зоні відчуження проживають ведмеді, благородні олені, косулі, єнотовидні собаки, лисиці, вовки, змії, різноманітні птахи та риби, і, звісно, кішки та собаки. Під час туристичних поїздок людям навіть роздають спеціальний корм, аби вони могли підготувати тварин, яких звикли вважати домашніми.До того ж вони поводяться неагресивно і охоче йдуть на контакт.

Фото: Фейсбук