МКІП перетворить зруйнований Гостиний двір у Києві на сучасний громадський простір.

Міністерство культури та інформаційної політики України розпочало масштабний проєкт відновлення Гостиного двору в Києві.
“Вперше в Україні історичне місце відреставрують з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться не тільки про ремонт будівлі, але і про нове життя всієї Контрактової площі.
До розробки концепції розвитку пам’ятки МКІП залучає експертів із різних сфер. Реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади зберуться на проєктному семінарі «Гостиний двір: Фокус уваги – візія», щоб розробити покрокову Дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору в Києві”, – йдеться в повідомленні міністерства.
Наразі для підготовки до семінару фахівці громадської організації “Урбанина” досліджують Контрактову площу, аналізують транспортні та людські потоки, типові маршрути тощо.
Також проведуть опитування киян та мешканців Подолу щодо їх бачення долі Гостиного двору.
Крім того, триває розробка проєкту протиаварійних робіт будівлі. Адже тривалий час Гостиний двір знаходився в занедбаному стані.
Раніше стало відомо, що на фінансування «Великої реставрації» немає грошей і що Ткаченко просить 5 мільйонів на Гостиний двір.

Як ми писали, 16 червня на паркан, яким оточений Гостиний двір на Контрактовій площі, повісили плакат «Велике будівництво». Об’єкт відійшов на баланс Міністерства культури і за словами очільника відомства Олександра Ткаченка, пам’ятку мають відновлювати саме за кошти програми «Велике будівництво». Однак у список об’єктів на реставрацію від Мінкульту його з невідомих причин не внесли.

Зауважимо, що на початку серпня ряд українських ГО звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням виділити кошти на збереження будівлі Гостиного двору. Активісти невдоволені, що на збереження пам’ятки досі не виділено коштів і що, попри наближення осені, Мінкультом не визначено порядок проведення протиаварійних робіт.

Після цього Мінкульт додав сім об’єктів у список на реставрацію до кінця року, але про Гостиний двір знов не згадав.

Фото: Фейсбук