Юристи попереджають, що придбання і використання підробних спецперепусток карається законом.

У соцмережах шахраї обдурюють киян: пропонують на продаж спецперепустки на транспорт, беруть повну передоплату і не віддають «товар». Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Оголошення про продаж спецквитків активно почали з’являтися у інтернеті наприкінці минулого тижня, коли міська влада анонсувала посилення карантинних заходів. На одній з таких сторінок у Telegram, яку знайшли журналісти, було вказано, що усього є 50 квитків, щоб придбати — треба надіслати 200 гривень, прізвище та ім’я, і дату народження.

При цьому автор оголошення регулярно розміщує нові повідомлення, що, мовляв, перепусток залишається усе менше, щоб покупці швидше їх замовляли.

Але коли настав час забирати замовлений квиток, продавець перестав відповідати на дзвінки журналіста; пізніше відповів, що квиток ще не готовий — мовляв, є проблеми із печаткою. На прохання віддати незаповнений квиток без печатки відповів відмовою, хоча в тойже час в Telegram-спільноті продовжувався активний пошук нових клієнтів. У результаті, знімальній групі так і не вдалося забрати спецперепустку.

Юристи пояснюють, що придбання і використання підробних квитків передбачає штраф і навіть обмеження волі.

Раніше ми писали про те, що поліція в Києві контролює наявність спецперепусток на комунальний транспорт.

Фото: КМДА