Театрали заявили, що перевірка начебто є незаконною.

Про це йшлося у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі” Київ”.

30 серпня новим художнім керівником Театру юного глядача на Липках став 35-річний режисер В’ячеслав Жила, керівник театру “Актор”. Проте Віктор Гирич, який керував Театром на Липках 30 років, заявив про незаконність такого рішення, заявивши про процедурні порушення ще на етапі формування конкурсної комісії. З того часу актори театру, які підтримують Віктора Гирича, виходять на мітинги.

У четвер, 9 вересня, до театру прийшли представники Департаменту культури КМДА. Як зазначила заступниця директора Департаменту Юлія Кепліна, прийшли для вивчення питань щодо діяльності театру та вивчення деяких документів. На підтвердження цим словам вона показала відповідний наказ директора Департаменту.

Додала, що спершу її та команду не впускали в приміщення, заявляючи, що це незаконно. Коли все ж до будівлі пропустили, то на робочому місці представники Департаменту культури не знайшли Віктора Гирича – керівника, який має передати повноваження своєму наступнику.

Згодом Віктор Гирич з’явився і сказав, що його зміщення незаконне і наказ Департаменту про перевірку – теж. Заявив також, що про перевірку театр мали би попередити заздалегідь – за 10 днів. Працівники театру тим часом викликали поліцію, заявивши начебто про тиск з боку чиновників.

Врешті перевірка відбулася, хоча і праціваники театру заявили, що представники Департаменту начебто не мають права перевіряти окремі документи. Весь процес спілкування вони знімали на камеру і публікували на Facebook-сторінці ТЮГу. Там же продовжується публікація відеозвернеться відомих акторів, які стали на захист ТЮГу.

Зокрема, таке відеозвернення записав народний артист України, колишній ТЮГівець Богдан Бенюк.

Зазначимо, ще перед засіданням комісії, яка обрала новим художнім керівником театру В’ячеслава Жилу, сама директорка Департаменту культури Яна Барінова, що на неї також чинили тиск – просили “не чіпати Гирича”. Подібні звернення надходили і її батькові, який мешкає в Одесі.

Фото: вікіпедія, скріншот