Комплекс має статус пам’ятки історії місцевого значення.

У Святошинському районі столиці облаштовують територію скверу меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії», що на перетині проспекту Перемоги та вулиці Чорнобильської. Про це повідомляє голова Постійної комісії з питань культури міськради Вікторія Муха у Facebook.

За її словами, роботи вже на завершальному етапі, і проводяться з метою підготовки до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Пам’ятний знак, авторами якого є скульптор Володимир Чепелик та архітектор Микола Кислий, встановлено 26 квітня 1994 року за ініціативи Спілки інвалідів Святошинського району. До 25-ї річниці трагедії за ініціативи громадської організації «Пожежні Чорнобиля» було споруджено меморіальну «Алею слави Героям-пожежним Чорнобиля» зі встановленням бюстів Героїв-пожежників та меморіальних плит.

Меморіальний комплекс має статус пам’ятки історії місцевого значення.

«З метою збереження комплексу, що увічнює пам’ять загиблих героїв-ліквідаторів аварії, у 2016 році Департаментом охорони культурної спадщини КМДА направлено подання з відповідними обліковими матеріалами про внесення меморіального комплексу до Державного реєстру нерухомих пам’яток національного значення. Минулого року на прохання громадської організації «Пожежні Чорнобиля» Київ повторно звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики щодо надання відповідного статусу меморіальному комплексу. Питання залишається актуальним», – наголосила депутатка.

Раніше ми публікували програму заходів вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Фото: Фейсбук