Наразі це вже 29-скульптурка в Києві.

Про це йдеться в сюжеті “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Як зазначається, нову бронзову міні-скульптуру присвятили видатному хірургові, вченому-винахіднику, письменникові Миколі Амосову.

Скульптурка з’явилася на фасаді будівлі на вул. Б. Хмельницького, 42 , де з 1971 року мешкав Микола Амосов.

Саму скульптурку робили майже 5 місяців, оскільки вона є інтерактивною. На ній розташоване серце, яке починає пульсувати 70 разів при нажиманні на відповідну кнопку.

«Міська влада завжди вітає ініціативи зі створення нових та цікавих атракцій, аби кияни та гості столиці могли дізнатися більше про те, хто жив у нашому рідному місті та прославляв його своєю працею і талантами. Напрацювання видатного кардіохірурга Миколи Амосова надзвичайно вагомі в області операцій на серці для всього світу», – наголосила Ганна Старостенко.

Як стало відомо, форму скульптури декілька разів змінювали. Спочатку хотіли зробити серце з хворобою. Також мав бути динамік, який озвучував би пульсування серця.

До слова, на сьогодні у рамках проєкту «Шукай» у столиці встановлено вже 28 міні-скульптурок, присвячених символам Києва. Серед них – «Негайна допомога» (вул. Липинського, 4), «Золоті ворота» (вул. Ярославів Вал, 21/20-А), «Київський велотрек» (вул. Липинського, 15), «Ланцюговий міст» (вул. Болсуновська, 13-15), «Київський каштан» на будівлі міської адміністрації (вул. Хрещатик, 36) та багато інших.

Крім того, у рамках проєкту створені інтерактивні карти та екскурсійні маршрути, аби люди легко їх знаходили. Біля кожної скульптурки є табличка з QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися її історію.

Нагадаємо, у столиці таких скульптур вже 29. Раніше проект «Шукай!» вже встановили київський тортміні-трамвайта скульптуру міні-танцівників.

Фото: Київ ТБ