Програма враховує забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків для забезпечення системи захисту прав дітей та сімей з дітьми.

У Київській міській раді затвердили проект рішення програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2022-2024 роки».

Такий проект підтримали депутати сьогодні, 02 червня, під час засідання Постійної комісії Київської міської ради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту.

Як зазначили у Департаменті освіти і науки Київської міської державної адміністрації, під час реалізації заходів програми будуть надані рівні права для жінок і чоловіків, з метою забеспечення цілісної системи захисту прав дітей та сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Причини, через які діти та сім’ї потрапляють у складні життєві обставини, настільки масштабні та різноманітні, що вимагають для їхнього вирішення скоординованих зусиль державних і суспільних інститутів. Все це викликає необхідність проведення комплексних заходів на міському рівні. Крім того, існує потреба у введенні нових видів, форм, методів роботи та системному моніторингу», – наголосили у департаменті.

Реалізація програми відбуватиметься протягом 2022-2024 років та передбачає:

  • впровадження інноваційних форм і методів роботи із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • підвищення кваліфікації, перепідготовку працівників соціальної сфери;
  • відкриття нових дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків;
  • створення ефективного механізму партнерства та взаємодії між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями, вдосконалення механізму протидії торгівлі людьми, підвищення рівня інформованості населення щодо форм, проявів та шляхів потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, їх причин та наслідків, належних дій постраждалих осіб;
  • підвищення рівня обізнаності населення у сфері протидії торгівлі людьми та формування нетерпимого ставлення до порушення прав людини;
  • створення дієвих механізмів допомоги та захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
  • створення комплексної системи реагування на випадки дискримінації за ознакою статі, надання допомоги постраждалим особам.

Нагадаємо, у столиці ухвалили нову програму з протидії домашньому насильству на три роки вперед.

Фото: facebook