Лабораторії відкрили на базі КМКЛ №7 та КНП «Академія здоров'я людини».

Про це на своїй Facebook-сторінці розповів Микола Поворозник, заступник голови КМДА.

«У КНП «Академія здоров’я людини» Київський міський медичний центр запрацювала ПЛР-лабораторія», – зазначив Микола Поворозник.

Зокрема в закладі відремонтували приміщення, придбали комплект обладнання ПЛР-лабораторії та необхідне допоміжне обладнання. Водночас медики пройшли відповідне навчання.

Відтак, за одну робочу зміну працівники лабораторії можуть проводити до 280 досліджень, тож тепер результати аналізів пацієнта можна отримати вже за кілька годин. Це має дозволити максимально швидко розпочати необхідне лікування.

До слова, нещодавно в Київській міській клінічній лікарні №7 теж відкрили нову ПЛР-лабораторію. Там побували журналісти програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Директор лікарні, Олександр Щербина, розповів, що ця ПЛР-лабораторія дала можливість швидше визначати, у яке відділення направляти хворих. Водночас це допомагає зменшини кількість контактних осіб із тими, хто має підозру на коронавірус.

Також Олександр Щербина розповів, що нове устаткування скорочує час перебування хворих у сортувальному відділенні до 2-3 годин.

ПЛР-лабораторія в КМКЛ №7 розділена на декілька секцій, щоб працівники не контактували між собою. Усі аналізи передають через спеціальні блоки.

До слова, усе приміщення лабораторії розроблялося з нуля. На всі необхідні роботи для створення цього відділу пішло близько 3 місяців.

Олександр Щербина розповів, що наразі в їхній ПЛР-лабораторії можна тестувати не тільки COVID-19, а й будь-які інші вірусні захворювання. Також у спеціальній лабораторії КМКЛ №7 готові приймати на тестування хворих з інших лікарень.

Фото: піксабей