Наразі у Києві 40% водопровідної води очищається за сучасними технологіями.

Замість знезараження води рідким хлором, що є застарілим та небезпечним методом обробки води, у столиці збудований завод із виробництва діоксиду хлору та модернізовано 14 артезіанських насосних станцій, які тепер використовують як реагент гіпохлорит натрію. На артезіанських станціях застарілі хлораторні установки замінені на електролізні, а гіпохлорит натрію для очищення води виробляється прямо на місці.

Про це повідомляють у ПрАТ «АК «Київводоканал».

У 2018-2020 роках Київ виконав модернізацію Дніпровської водопровідної станції, яка забезпечує 30% водопостачання міста. Тут збудований цех із виробництва діоксиду хлору.

Таким чином, на сьогодні вже 40% води, що подається у домівки киян, знезаражується за допомогою безхлорних технологій. У найближчі роки планується модернізувати і Деснянську водопровідну станцію, залишивши застарілу технологію хлорування у минулому.

Нове обладнання водоочищення гарантує точність дозування, оптимальне використання електроенергії та реагентів, високу якість та покращені смакові властивості води, безпеку для персоналу станції.

“Діоксид хлору – це потужний дезінфектант, який зберігає знезаражувальну дію води під час транспортування водопровідними мережами. Діоксид, як бактерицид, активний у воді і забезпечує більш тривалий період післядії, ніж хлор або гіпохлорит. У води, знезараженої діоксидом хлору, відсутні присмаки та запах хлору. Його використання підвищує екологічну безпеку Дніпровської водопровідної станції та виключає ризик отруєння робітників при зберіганні та транспортуванні. А ще реагент виробляється на місці застосування, що зменшує витрати на логістику і залежність від поставок рідкого хлору”, – розповіли в “Київводоканалі”.

Окрім того, “Київводоканал” реконструював резервуар чистої води ємністю 5 тис. куб. м на Дніпровській водопровідній станції. Роботи завершені у 2020 році. Для реконструкції резервуару використовувались сучасні німецькі матеріали, які гарантують герметичність та захист конструкцій від дії реагентів.

Резервуар має ресурс ефективно експлуатуватися ще мінімум 50 років.

Нагадаємо, на Дарниці триває будівництво “Харківських очисних споруд”, які зможуть очищати до 1200 літрів води за секунду.

Фото: unsplash