Вартість електроенергії збільшиться в середньому на 6% лише для малих непобутових споживачів.

У столиці вартість електроенергії для малих непобутових споживачів, до категорії яких не належить населення, з 1 серпня збільшиться в середньому на 6%. Про це повідомляє прес-служба постачальника електроенергії YASNO.

Малі непобутові споживачі – споживачі, які (до 31 грудня 2020-го) купують електроенергію для власного споживання, не є побутовими споживачами та електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.

Таке підвищення пов’язано зі змінами тарифів на передачу і розподіл, які ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тарифи на електроенергію для населення не змінилися.

Як повідомляється, тариф для малих непобутових споживачів розраховується на основі 4 складових:

  1. Тариф на розподіл електроенергії — затверджується окремо для кожного оператора системи розподілу, змінюється з 1 серпня.
  2. Тариф на передачу електроенергії – тариф ДП «Укренерго» зросте на 54,6% і становитиме 240,23 гривень/МВт⋅год, а не 155,4 гривень/МВт⋅год, як зараз.
  3. Прогнозована середня закупівельна ціна електроенергії – залишається без змін.
  4. Тариф на послуги постачальника універсальної послуги – залишається без змін.

До слова, рахунки з новими сумами малі непобутові споживачі отримають вже у липні. Подивитися ціни на універсальні послуги для малих непобутових споживачів можна на сайті YASNO.

Нагадаємо, за допомогою онлайн-калькулятора енергоефективності від YASNO кияни зможуть розрахувати, які прилади в оселі найбільш енергозатратні та скільки можна заощадити.

Фото: unsplash