Жінка продавала фейкові посвідчення за 1500 євро.

Про це повідомляє столична прокуратура.

Аби привернути увагу потерпілих, зловмисники зареєстрували громадські організації – аналог офіційного представництва ОБСЄ в Україні та створили веб-сайт зазначеного відомства, візуально схожий на офіційний.

В подальшому, нерезиденти та громадяни України за 1500 доларів США ставали членами даної організації та отримували посвідчення, яке, нібито, мало надати привілеї членів дипломатичної місії ОБСЄ. Зокрема, власники документів розраховували на перетин державного кордону по «зеленому коридору» без обсервації, отримання дипломатичного паспорту, соціальну допомогу за кордоном та інше.

Проте «потенційні клієнти» так і не отримували зазначені пільги, оскільки членство у громадській організації не мало жодного відношення до офіційного представництва дипломатичної місії ОБСЄ.

За попередніми даними, «послугами» зловмисників скористалися сотні громадян. Водночас, членство у вищезазначеній громадській організації не надавало їм жодних привілеїв.

Під час чергової передачі документів правоохоронці затримали 46-річну жінку, причетну до цієї злочинної схеми у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцем роботи фігурантки та місцем мешкання, звідки вилучили документи, печатки та інші речові докази.

Слідчі повідомили їй про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство. Окрім того, готується клопотання до суду щодо обрання жінці запобіжного заходу. Зловмисниці загрожує до трьох років позбавлення волі.

Досудове розслідування триває, правоохоронці встановлюють інших осіб, причетних до цієї злочинної схеми.

Нагадаємо, у столиці працівник туристичної компанії разом з квитками продавав фальшиві ПЛР-тести – тепер його судитимуть.

Фото: facebook