Система об’єднує дані про тепломережі та обладнання, які обслуговують понад 15 тис. будівель міста.

Про це повідомляє “Київтеплоенерго”.

Зазначається, що система геопросторової інформації про теплоенергетичний комплекс Києва дозволить підвищити якість та ефективність теплопостачання.

“Геоінформаційна система (ГІС) — інноваційне рішення автоматизації і диспетчеризації технологічного процесу виробництва та розподілу теплової енергії із використанням геопросторових даних на базі програмного комплексу Globema DH.GIS”, – йдеться в дописі.

Це цифрова карта з інформацією про 2,7 тис. км тепломереж і майже 200 джерел теплоенергії, а також з налаштуваннями розрахунків для моделювання. Будь-які зміни, наприклад нові дані, отримані за допомогою аеромоніторингу мереж, відображаються в онлайн системі автоматично.

ГІС дозволяє виконувати розрахунки гідравлічних режимів тепломереж, їхніх оптимальних робочих параметрів, моделювати навантаження теплоджерел, вести облік об’єктів теплопостачання, аналізувати стан мереж та планувати нові підключення.

Мапа ГІС також використовується для дистанційної діагностики мереж, оптимізації роботи аварійно-відновлювальних бригад КП «Київтеплоенерго» при пошуку місць пошкодження мереж та обладнання, побудові оптимальних маршрутів спецтехніки та персоналу для локалізації та усунення пошкоджень. А диспетчерська служба, користуючись ГІС, здійснює оперативне перепідключення споживачів на інші теплоджерела.

Нагадаємо, данські теплоенергетики поділилися із Києвом досвідом модернізації теплопостачання.

Фото: facebook