Попкорн експортувався з Іспанії.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Facebook.

Як зазначається, у кукурудзяному попкорні, що експортувався з Іспанії до України, а саме ТОВ «Київська Ділова Русь» виявили атропін (23; 35 ug/kg-ppb) та скополамін (1.2; 1.9 ug/kg-ppb).

Інформацію отримано з повідомлення по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 21 квітня 2021 року.

В дописі зауважили, що харчові продукти які не відповідають вимогам безпечності мають бути негайно вилучені оператором ринку з обігу. У строк не більше двох робочих днів оператор ринку має письмово проінформувати про вжиті заходи щодо подальшого поводження з вказаними харчовими продуктами.

“Головне управління Держпродспоживслужби нагадує про відповідальність за порушення законодавства про харчові продукти відповідно до статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»”, – йдеться в дописі.

До слова, атропін є засобом для лікування функціональних гастроінтестинальних розладів. Натомість скополамін з-застосовується для запобігання морській хворобі, при нудоті і блюванні вагітних тощо.

Фото: unsplash