Лікар-анестезіолог перед початком операції не провів передопераційну підготовку пацієнтки та ввів в її організм несумісні препарати.

Через смерть пацієнтки судитимуть трьох лікарів Національного інституту раку, повідомляє Київська прокуратура.
Як з’ясувало слідство, лікар-анестезіолог перед початком операції не провів передопераційну підготовку пацієнтки та ввів в її організм несумісні препарати. Це призвело до різкого погіршення стану здоров’я жінки та у подальшому її смерті.
Аби приховати причину смерті, двоє інших медпрацівників – лікуючий лікар померлої пацієнтки та лікар-патологоанатом, які проводили розтин її тіла, вступивши у злочинну змову між собою, внесли в медичну документацію недостовірні відомості про причину смерті цієї жінки.
Факт вчинення вказаних злочинів виявлено в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій, проведених в іншому кримінальному провадженні, що в подальшому підтверджено судово-медичною експертизою та слідчими діями.
Дії лікаря, який проводив анестезіологічне забезпечення операції, кваліфіковано за ч. 1 ст. 140 КК України (Неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого).
Лікуючого лікаря та лікаря-патологоанатома – за ч. 3 ст. 358 КК України (Складання працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення, за попередньою змовою групою осіб).
Наразі обвинувальний акт відносно трьох лікарів Національного інституту раку скеровано до Голосіївського районного суду м. Києва для розгляду по суті.
Фото: unsplash