Експосадовець розтратив кошти з активів банку ПАТ «АКБ Капітал».

Про це повідомили на Facebook-сторінці Київської міської прокуратури.

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього уповноваженого Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за фактом розтрати активів банку ПАТ «АКБ Капітал» шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 4, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

За даними слідства, колишній посадовець безпідставно підтверджував відсутність заборгованості в окремих позичальників, перебуваючи на посаді Уповноваженої особи Фонду по ліквідації ПАТ «АКБ Капітал» та достеменно знаючи про наявну заборгованість перед банком у кредиторів.

Відтак, із ряду об’єктів заставного майна (житлової та комерційної нерухомості) були незаконно зняті обтяження та заборона на відчуження, що у подальшому призвело до фактичної втрати цих активів для банку.

Судово-економічними експертизами підтверджено збитки державі в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на суму понад 19 мільйонів гривень.

Наразі обвинувальний акт направили на розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва.

Санкція статті передбачає правопорушнику покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

До слова, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: фейсбук