В Центрі допомагатимуть дітям,-сиротам та батьківським дітям, родини яких опинилися в складних життєвих обставинах.

Депутати Київради підтримали рішення щодо створення в столиці КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям». Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За проект рішення проголосували 98 депутатів.

За її словами, Центр створять шляхом злиття Київського міського будинку дитини «Берізка» та Київського міського будинку дитини ім. М. М. Городецького.

Це дозволить оптимально використовувати ресурси цих двох закладів для надання медико-соціальних послуг дітям-сиротам та батьківським дітям, родини яких опинилися в складних життєвих обставинах.

Крім того, у Центрі надаватимуться послуги з медичної реабілітації, зі стаціонарної та мобільної паліативної допомоги, а також із денного догляду всім дітям з інвалідністю або для її запобігання на ранньому етапі, якщо до цього є покази.

Наразі  наповненість «Берізки» та Будинку дитини ім. Городецького на кінець 2020 року склала близько 30%. Фактично – раціонально не використовується ані кадровий потенціал – 410 фізичних осіб персоналу на 110 дітей, ані наявна матеріально-технічна база.

«Наше завдання – створити заклад із розширеним функціоналом, у якому не лише «утримуватимуться» діти-сироти, як це відбувається наразі, а й будуть створені всі умови для їх всебічного розвитку та реабілітації, а також для реабілітації батьківських дітей, які цього потребують», – зазначила директорка Департаменту.

Валентина Гінзбург зазначила, що таким чином створення КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» значно збільшить кількість київських дітей, які матимуть доступ до реабілітаційного лікування на амбулаторному етапі та до паліативного лікування.

За її словами, у Центрі буде запроваджено мультидисциплінарний підхід до кожної дитини. Це  сприятиме запобіганню тяжкій інвалідизації дитини та соціальної адаптації у подальшому житті.

Нагадаємо, в чотирьох районах Києва створять нові центри реабілітації для людей з інвалідністю.

Фото: unsplash