Ці зміни зумовлені необхідністю забезпечити всіх киян якісною освітою.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Сьогодні, 8 липня, депутати Київради ухвалили рішення щодо створення чотирьох інклюзивно-ресурсних центрів у Дарницькому, Деснянському, Дніпровському та Оболонському районах.

Валентин Мондриївський, заступник голови КМДА, зазначив, що саме в цих районах проживає та відвідує заклади освіти найбільша кількість дитячого населення міста, зокрема й дітей із особливими освітніми потребами.

«Подібних закладів у Києві вже 10 і ми впевнено рухаємося в напрямі збільшення їхньої кількості. Наразі у всіх інклюзивно-ресурсних центрах столиці створено 208 робочих місць для працівників, що є найкращим показником в Україні», – розповів Валентин Мондриївський.

Заступник голови КМДА також додав, що в Києві постійно працюють над тим, щоб у кожному районі столиці діти з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років мали рівний доступ до всіх освітніх послуг та могли отримувати якісну й висококваліфіковану підтримку поряд із домом. Для цього міська влада разом із Департаментом освіти і науки Києва планує збільшувати кількість таких центрів і їхніх філій.

Окрім цього, Київрада підтримала зміну типу й найменування ще дев’яти закладів освіти Києва, які знаходяться в Деснянському та Святошинському районах міста.

За словами Валентина Мондриївського, у Святошинському районі з’явиться три заклади дошкільної освіти: №284 «Обрій», №68«Дзвіночок» та №442«Свічадо» (комбінованого типу). Ці заклади створять на базі колишніх однойменних навчально-виховних комплексів. Якщо раніше тут забезпечували дітей і дошкільною, і загальною середньою освітою, то після змін – прийматимуть лише дошкільнят.

«У Деснянському ж районі з’явиться три початкові школи, які створять на базі школи I ступеня №311 та двох спеціалізованих шкіл І ступеня №312 і №322 із поглибленим вивченням англійської мови», – розповів Валентин Мондриївський.

Окрім того, за словами заступника голови КМДА, мешканцям Деснянського району необхідні й нові місця в ясельних групах звичайних дитячих садочків. Тому київською міською владою ухвалено рішення про зміну типу й найменування трьох санаторних дошкільних навчальних закладів.

«Раніше ЗДО №520 «Юніор», ЗДО №757 та ЗДО №94 надавали як освітні, так і оздоровчі послуги для дітей із захворюванням дихальних шляхів та шлунково-кишкового тракту. Наразі ж, за інформацією медичних установ району, потреба саме в таких спеціалізованих закладах відсутня. А прийняття таких рішень Київрадою дасть можливість збільшити кількість місць у цих трьох дитячих садочках Деснянського району, у яких, звісно, збережуть можливість отримання медичних послуг і харчування за особливими дієтами для тих діток, яким це необхідно», – пояснив Валентин Мондриївський.

Цікаво, що зміни типу й найменування деяких закладів освіти Києва зумовлені необхідністю привести їх у відповідність до норм чинного освітнього законодавства України, оскільки в новому Законі про освіту відсутні такі типи закладів як школа-дитячий садочок та навчально-виховний комплекс, а школи І ступеню віднині називатимуться початковими школами.

 Фото: unsplash