Сьогодні, 21 травня, майбутні абітурієнти складають ЗНО з хімії.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні, 21 травня, у столиці розпочалася основна сесія Зовнішнього незалежного оцінювання стартує. Наразі школярі складають тестування з хімії.

До слова, Віталій Кличко запевнив, що школи, у яких яких проводять тестування, посилять протиепідеміологічні заходи.

Журналістка телеканалу «Київ» поспілкувалася з майбутніми абітурієнтами.

Більшість школярів кажуть, що перед тестуванням не хвилюються, адже страшно буде вже після того, як дізнаються результати. Водночас випускники наголошують, що мандражу немає в тих, хто готування до ЗНО завчасно.

Важливо, що навчальні заклади організували все необхідне для того, щоб дотримуватися протиепідеміологічних правил. Школярі дотримувалися дистанції, були в захисних масках, а також проходили температурний скринінг на вході заклад. Окрім цього, школи у вільному доступі розташували антисептик для учнів.

До слова, учасників ЗНО, у яких температура тіла була вищою за норму, не допускали до складання тестування. Ці учні мають протягом 5 днів зареєструватися на додаткову сесію.

Завершиться основна сесія тестування 15 червня. Інформація про результати основної сесії ЗНО з усіх предметів буде розміщена на інформаційних сторінках закладів, де відбувається тестування, до 30 червня.

Цьогоріч на основну сесію ЗНО в столиці зареєструвалися понад 135 тисяч учнів.

Світлана Сакаєва, директорка Київського центру якості освіти, пояснила, що така кількість зареєстрованих пов’язана з тим, що минулого року через COVID-19 не всі охочі змогли скласти тестування. Відтак, ці люди стали учасниками ЗНО цього року.

Окрім цього, кількість зареєстрованих збільшилася, адже цьогоріч збільшилася кількість учнів, які мають складати ДПА у вигляді ЗНО. Ці школярі зареєструвалися, а вже потім ДПА для випускників відмінили.

«Традиційно, цьогоріч найбільше учасників зареєструвалося на ЗНО з української мови та літератури, адже це обов’язкові предмети для подання у ЗВО, а також для ДПА. Наступним предметом є математика, яка також була обов’язковою як ДПА. Потім – історія України та іноземні мови», – зазначила Світлана Сакаєва.

Водночас пані Світлана наголосила, що учасникам ЗНО потрібно бути надзвичайно уважними під час підготовки до складання тестування. Зокрема це стосується не тільки знань із предметів, а збору всіх документів, які потрібні для пропуску на іспит.

Фото: фейсбук