Стратегію планують розробити з метою визначення об'єктів архітектурної спадщини з їх подальшим збереженням.

Про це повідомили у КМДА.

За словами заступника міського голови Володимира Бондаренка, державна система збереження та використання культурної спадщини не має належного забезпечення та системного характеру.

«Історична забудова, включно з пам’ятками архітектури, потребує захисту від знищення. Культурна спадщина є базою для успішного розвитку туристичної індустрії та важливим чинником соціально-економічного розвитку. Наразі на законодавчому рівні відсутнє визначення дефініції «цінна забудова», водночас центральний орган виконавчої влади з питань охорони культурної спадщини ігнорує звернення стосовно внесення об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови розповів, що за останні три роки та перший квартал 2021 року КМДА направила 32 подання про внесення 1 509 пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру. Проте протягом 2018-2020 років  було видано накази на занесення до реєстру тільки 21 об’єкта.

За словами Віктора Бондаренко, історичні будівлі потребують своєчасного догляду та ремонту, а також захисту від навмисного пошкодження.

«Знищення пам’яток архітектури викликає значний резонанс і громадське обурення. Необхідно невідкладно розробити концептуальний підхід щодо збереження цінної забудови. Київ є багатовіковим містом, тому потрібно унеможливити знищення нашої культурної спадщини», – зауважив заступник мера.

Він додав, що стратегія буде комплексною та включатиме кілька напрямів роботи щодо збереження історичних будівель.

Фото: КМДА