На Хрещатику, 34 всі охочі можуть скористатися онлайн-пошуковцем імен жертв.

Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору представив оновлення платформи “Зерна правди”, де запрацювала функція поіменного пошуку. Протестувати оновлення усі охочі можуть з 10 до 20 за адресою Хрещатик, 34, біля магазину “Всі. Свої”.

Про це йдеться в ефірі “Київ.NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Презентація пройшла у форматі інтерактивної акції “Прорости зерна правди”. В її межах поруч із зазначеним магазином розміщено технічний юніт, де всі охочі городяни та гості столиці протягом дня з 10:00 до 20:00 зможуть вільно протестувати функцію пошуку.

Технічний юніт являє собою сенсорний екран, на якому транслюється сайт “Зерна правди”. Щоб випробувати функцію пошуку, слід ввести прізвище чи назву населеного пункту та знайти своїх рідних та близьких, які стали жертвами Голодомору.

Робота над проєктом розпочалась ще минулого року.

“Запустили краудфандингову платформу заради збору благодійних внесків рівно рік тому – напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору 2020 року. І за цей час роботи на платформі вже є активними більше 30 компаній, публічних амбасадорів, людей, які підтримують проєкт і від свого імені закликають долучитися до нього”, – зазначила Юлія Новобранець, менеджерка з розвитку фонду Музею Голодомору та керівниця проєкту “Зерна правди”.

В базу для пошуку були внесені понад 805 тисяч імен жертв Голодомору. В онлайн-базу потрапили й деякі помилки, яких раніше припустились упорядники.

Але якщо користувач помічає якісь неточності або бажає цю базу доповнити, на сайті є така можливість. Можна заповнити картку обліку жертв Голодомору, ці дані потрапляють на опрацювання інформаційного відділу Національного музею Голодомору-геноциду, цієї інституції, яка досліджує тему Голодомору, і вони, відповідно, вноситимуть зміни і доповнення.

Шукати рідних та близьких на оновленій платформі тепер можливо за прізвищем і назвою населеного пункту. Реєструватися для цього не потрібно.

Нагадаємо, 27 листопада Київ вшанує пам’ять жертв голодоморів: програма заходів.

Фото: Київ ТБ