Місто планує збільшити кількість ліжок, аби забезпечити безперебійну роботу медичної системи.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

За ї словами, на сьогодні у столиці фіксується зростання кількості випадків захворюваності на COVID-19 та госпіталізацій у лікарні. Зокрема, кількість ліжок, обладнаних киснем, уже заповнена на 65,7%.

«Лише за останню добу у нас госпіталізовано з підозрою на COVID-19 або з підтвердженим діагнозом 657 пацієнтів. Це дуже велика кількість, і більшість із них потребують кисневої терапії», – сказала вона.

При цьому Ганна Старостенко розповіла, що на сьогодні у Києві визначено 21 заклад охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів, хворих на COVID-19. І місто працює над тим, аби збільшити кількість ліжок і забезпечити безперебійну роботу медичної системи.

«Протягом попередніх місяців і влітку Київ не зупиняв підготовку до нової хвилі – ми нарощували потужності, закупали необхідне обладнання, встановлювали кисневі станції у лікарнях, проводили централізований кисень. Водночас розгорнули розгалужену мережу вакцинальних центрів і пунктів щеплення», – наголосила вона.

За словами заступниці голови КМДА, на сьогодні у столиці діє 148 пунктів щеплення, 21 міні-вакцинальний центр, Центр масової вакцинації, створений на базі МВЦ, працюють 53 мобільні бригади, а також 32 тимчасові вакцинальні пункти в торговельно-розважальних центрах і Центрах надання адміністративних послуг.

«Ми дуже вдячні нашим медикам, які працюють фактично без вихідних, киянам, які відповідально ставляться до власного здоров’я та здоров’я своїх близьких, а також представникам бізнесу, які готові сприяти і долучатися до вакцинальної кампанії міста», – додала Ганна Старостенко.

Вона також підкреслила, що в разі переходу Києва до «червоної» зони введені протиепідемічні обмеження стосуватимуться невакцинованих осіб:

«У кожного наразі є вибір: або вакцинуватися і жити звичним життям, або ізолюватися вдома чи кожні три доби робити ПЛР-тести. Ще раз закликаю всіх містян не зволікати та вакцинуватися», – підсумувала Старостенко.

Нагадаємо, сьогодні мер Кличко опублікував перелік обмежень, які будуть запроваджені у разі переходу столиці до «червоної зони» карантину.

Фото: unsplash