Фахівці загалом перевірили 14 пляжів столиці.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби.

Як зазначається, фахівці перевірили пляжі Києва, які знаходяться у господарському віданні КП «ПЛ».

А саме :

  • Дніпровський район – пляжі «Венеція», «Веселка», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка», «Райдуга», «Тельбін» та «Центральний»;
  • Деснянський район: пляжі «Троєщина» та «Чорторий»;
  • Голосіївський район: пляж «Галерний»;
  • Оболонський район: «Вербний» та «Пуща-Водиця».

За результатами перевірки, на пляжі «Троєщина» немає питних фонтанчиків.

Кількість встановлених урн значно нижче нормативу на пляжах «Центральний» – на 228 одиниць, «Вербний» – на 166, «Золотий» – на 112, «Венеція» – на 107, «Передмістна Слобідка» – на 87, «Молодіжний» – на 62. Кількість урн регламентовано пунктом 4.3. санітарних норм – не менше однієї урни на 625 кв.м території пляжу.

Загальна місткість контейнерів для зберігання побутових відходів суттєво не відповідає нормативним вимогам на пляжах: “Золотий” – у 11 разів, “Вербний” – у 8 разів, “Троєщина” – у 5,3 раза, “Тельбін” – у 4,8 раза, “Центральний” – в 3,8 раза.

Нижче нормативу також і кількість місць у громадських вбиральнях на пляжах “Тельбін” – на 34 місця, “Передмістна Слобідка” – на 27 місць, “Троєщина” – на 25 місць, “Чорторий” та «Вербний» – на 22 місця, “Галерний” – на 17 місць. Норматив – одне місце на 75 відвідувачів.

Також на пляжах необхідно забезпечити щоденне миття відкритих і закритих роздягальнь, павільйонів для роздягання та гардеробів із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів.

Протягом кількох років не проводилось підсипання чистого піску на пляжах «Дитячий», «Золотий», «Передмістна Слобідка», «Тельбін», «Центральний», «Райдуга», «Вербний» та «Пуща-Водиця». Це теж є порушенням вимог п. 4.8. Санітарних норм.

Також слід посилити контроль проведення щотижневого механізованого рихлення та вирівнювання поверхневого шару піску з видаленням зібраних відходів на пляжах

Окрім того,  на пляжах недостатньо організовано інформування відвідувачів про заборону на пляжах миття автотранспорту та купання тварин.

Також на пляжах недостатньо організовано інформування відвідувачів про заборону на пляжах миття автотранспорту та купання тварин.

В інспекції додали, що на пляжах мають  дотримуватися  вимог карантину людей та обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусу. Забезпечивши – інформування відвідувачів стосовно необхідності дотримання фізичної дистанції, респіраторної та загальної гігієни, контроль наявності рідкого мила, антисептиків, паперових рушників, серветок тощо.

КиївМеdia стежитиме за реакцією на перелічені порушення комунальних служб столиці.

ОНОВЛЕНО о 18:19. У прес-службі КП “Плесо” повідомили, що перелічені вище зауваження усунені. Даний пост Держспоживслужби станом на зараз уже не активний.  

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що цьогоріч 9 київських пляжів можуть отримати екологічний «Блакитний прапор».Також комунальники інформували як вони провели хлорування та дезінфекцію водопровідних мереж фонтанчиків на столичних пляжах.

Фото: facebook