Показник тестування на COVID-19 у Києві становить 258 тестів на 100 тисяч мешканців.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

Київ продовжує збільшувати кількість тестувань. Цей показник у столиці – найвищий в Україні і становить 258 тестів на 100 тисяч мешканців. Загалом з початку пандемії в комунальних медзакладах і лабораторному центрі досліджено понад 125 тисяч зразків біоматеріалу – це методом ПЛР, а методом ІФА – на виявлення антитіл – зробили близько 22,5 тисячі тестів», – сказав Віталій Кличко.

Крім того, у столиці активно працюють і мобільні бригади медиків, які забирають біоматеріал для аналізу на коронавірус у пацієнтів вдома. Тільки за минулу добу бригади відібрали 1322 зразки, а всього з початку своєї роботи – понад 78 тисяч.

В Києві біологічні матеріали методом ПЛР обробляють 19 лабораторій. Більшість тестів досліджує «Київський міський лабораторний центр МОЗ України». В основному, це біоматеріал, що відбирають мобільні бригади медиків – у середньому понад 1 тисяч зразків за добу. У чотирьох комунальних медзакладах столиці оперативно тестують пацієнтів із підозрою на коронавірус, які потребують стаціонарного лікування. Також досліджують зразки приватні лабораторії і клініки та державні медичні установи», – додав мер Києва.

Щодо затримки очікування на результати тестування, Віталій Кличко пояснив, що так відбувається не тільки в Україні. До 5 днів вважається нормою для отримання результату тесту пацієнтами, у яких нескладний перебіг хвороби і які лікуються вдома.

Сьогодні ми вживаємо всіх можливих заходів для розширення мережі лабораторій, що робитимуть ПЛР тести, в першу чергу, хворим у стаціонарах. Це дозволить дещо розвантажити роботу лабораторій у комунальних медзакладах та лабораторного центру», – зауважив Віталій Кличко.

Нагадаємо, протягом 22 вересня у столиці зафіксовано 307 нових випадків коронавірусу.

Фото: Facebook