Як з`ясувалося, сам письменник у садибі на цій вулиці не жив.

Екскурсоводи зі столичного КОДу пропонують киянам долучитися до світу поезії та завітати до музею Олександа Пушкіна.

За словами екскурсоводів,  Олександр Сергійович  не жив у цьому будинку, а жили у будинку номер 9 на вулиці Кудрявській (до переїзду на Андріївський) Булгакови.

Музей Пушкіна у Києві відкрито у 1990 році – це як раз 200 років з дня народження поета. Але історія музею почалася раніше і саме в ній заховано причину відкриття музею Пушкіну «хоч десь» у Києві.

У 1987 році  київський доволі відомий колекціонер та бібліофіл Яків Бердичівський збирався виїхати до Німеччини і подарувати Києву свою «Пушкініану». Яків Ісакович збирав ці матеріали протягом усього життя і  єдиним його бажанням та умовою, при передачі цих цінних матеріалів було  зробити у Києві музей Пушкіна.

Ідею в Києві швидко підтримали і в у цьому ж році заснували музей. Ось тільки постійне приміщення знайшли лише у 1999 році і лише після приєднання музею Пушкіна до Музею історії Києва. Обрали невеличкий маєток на живописному Кудрявці (Пушкіну би мабуть років 100 тому тут сподобалося), маєток, зведений ще у 1850-х роках і пам’ятає сімейні хлопоти буднів родини Булгакових.

“Хто хоче краще познайомитися із секретами та цікавинками романтичного Кудрявця – чекаємо на нашій екскурсії «Київский Кудрявец. Прогулянка для романтиків»”, – запрошують екскурсоводи.

Нагадаємо, будинок актора в центрі столиці раніше був храмом караїмів: цікавинки з історії Києва.

Фото: facebook