В зустрічі взяли участь представники міської влади, експерти групи, представники Європейської бізнес асоціації та Американської торговельна палати.

Про це повідомляє прес-служба мера Києва Віталія Кличка.

В п’ятницю, 25 вересня, відбулося третє засідання групи експертів-економістів, що працює над планами подолання кризи, спричиненої пандемією, та підтримки і розвитку бізнесу в столиці.

Разом з експертами, представниками бізнесу влада міста визначила кілька найважливіших напрямків подальшої спільної роботи.

Пандемія коронавірусу змінила наше життя – в усіх його сферах та завдала значної шкоди бізнесу і економіці. Тому ми маємо працювати системно та докладати всіх зусиль, аби створити сильну та більш інноваційну економіку. Місто вже зробило багато для допомоги та підтримки бізнесу, але треба зробити більше. Наше завдання – напрацювати такі пропозиції, створити такі умови, щоб бізнес і далі працював та розвивався», – сказав Віталій Кличко.

Щодо пропозицій, які напрацювала група експертів, перша стосується підприємницької діяльності та компенсації підприємцям по кредитах.

Ми робимо все можливе, щоб зменшити навантаження на бізнес – навіть за рахунок недоотримання надходжень до міського бюджету. Цього року місто виділило 7 млн гривень на компенсацію відсотків по кредитах для бізнесу», – сказав мер.

Зазначається, що до кінця цього року, завдяки підтримці влади, столичний бізнес сплачує 0,1 % за кредитами та кредитними договорами, що укладені або будуть укладені з банками-партнерами чи уповноваженими банками. Експерти пропонують зберегти таку ж відсоткову ставку і на 2 наступних роки. Для цього місту необхідно буде виділити з бюджету 25 млн грн у 2021 році та 75 млн грн у 2022 році.

Інша пропозиція стосується сплати ПДФО. На сьогодні зі столиці стягують 60 % ПДФО до Державного бюджету, а з інших міст –  40 % .

До того ж, за словами експертів, прогнозується, що з 1 січня наступного року фізичні особи зможуть сплачувати ПДФО не за місцем роботи, а за місцем реєстрації. Відтак, Київ  може втратити суттєву частину надходжень. Тому експертна група напрацювали законопроект, який передбачає врівноваження прав Києва з іншими містами. Пропонується, аби зі столиці стягували до Держбюджету 40 % ПДФО, а не 60%, як зараз.

Нагадаємо, у серпні на засіданні групи влада міста разом з експертами, представниками бізнесу визначила кілька найважливіших напрямків подальшої спільної роботи.

Перший напрямок – оперативний – стосувався підготовки до нового начального року в столичних школах.

Другим, теж важливим напрямком, визначили оптимізацію роботи комунальних підприємств столиці. А також – приватизацію окремих об’єктів, що дасть змогу залучити кошти в бюджет міста.

Фото: kiev.klichko.org