Повністю відмовитися від використання масляних вимикачів у Києві планують до кінця 2027 року.

Про це повідомили в прес-службі ДТЕК Київські електромережі.

У 10 розподільчих пунктах столиці протягом 2021 року планують замінити 145 масляних вимикача 10 кВ на нові – вакуумні. У ДТЕК запевняють, що останні – надійніші та не несуть потенційної загрози навколишньому середовищу через ймовірне витікання масла. Завдяки ним кияни матимуть більш стабільне електропостачання та безпечне довкілля.

«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030, яка заснована на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку ГД ООН в напрямку відповідального споживання та виробництва. Лише упродовж минулого року ми замінили 170 масляних вимикачів на нові вакуумні. У 2021 році ця цифра сягне 145 одиниць. На кінець поточного року 72% вимикачів, що працюють в Києві, не матимуть у своїй конструкції небезпечного для довкілля масла», – зазначив в. о. генерального директора ДТЕК Київські електромережі Денис Бондар.

Водночас керівник компанії наголосив, що відмова від масляних вимикачів – це свідомий вибір. Адже ці вимикачі морально та технічно застарілі, мають обмежений ресурс служби, вимагають регулярних вартісних ремонтів та є екологічно небезпечними.

Головними перевагами вакуумних вимикачів є довговічність у використанні, економічність, компактність, простота у ремонті, пожежо- та вибухобезпечність. Окрім цього, нові вимикачі не містять нафтопродуктів та інших небезпечних речовин. Відтак, є цілковито дружніми до навколишнього середовища.

Наразі в столиці на об’єктах високої та середньої напруги ДТЕК Київські електромережі працює 6220 вимикачів, серед яких:

  • 1914 (31%) – масляні;
  • 3970 (64%) – вакуумні;
  • 336 (5%) – елегазові.

Цікаво, що повністю відмовитися від використання масляних вимикачів ДТЕК Київські електромережі планує до кінця 2027 року.

До слова, вимикачі 10 кВ – пристрої, призначені для використання під високою та середньою напругами. Із їхньою допомогою фахівці компанії з’єднують і роз’єднують електричні лінії, роблять увімкнення та вимкнення електричного обладнання на об’єктах електроінфраструктури міста. За функціональністю ці пристрої подібні до автоматичних вимикачів, що зазвичай встановлюють у житлових помешканнях і які призначені для вмикання та вимикання електроенергії в усьому приміщенні або на окремих його електролініях.

Фото: ДТЕК