Частина цих бригад спеціалізуються на COVID-хворих.

У Києві щодоби працюють 167 бригад швидкої допомоги вдень та 142 — вночі. Бригад, що спеціалізуються на викликах до хворих з підозрою на коронавірус – 25, повідомив київський міський голова Віталій Кличко під час традиційного брифінгу.

За останніх два тижні вони здійснили понад 18 200 виїздів, із них більш, як 1200 були виклики до хворих з підзорю на COVID-19. Госпіталізували з діагнозом коронавірус 242 людини.

«Водії швидкої допомоги часто нарікають на те, що водії на столичних дорогах не завжди звільняють смугу руху на вимогу швидкої. Тому вкотре звертаюся до автовласників: викликів у медиків сьогодні дуже багато. А швидка, що мчить на виклик, або везе хворого, – рятує чиєсь здоров’я і життя. Завжди звільняйте шлях для швидкої допомоги!» – наголосив Кличко.

Також міський голова наголошує, щи Київ нині – перший в Україні за рівнем тестування на COVID-19.

«Сьогодні цей показник у столиці —  207 тестів на 100 тисяч населення. Ми робимо все можливе, щоб спростити процедуру тестування. Тепер, за направленням лікаря, аналіз на коронавірус можна здати у 71 пункті тестування. Такі пункти створені в амбулаторних комунальних закладах столиці, на базі 42 медзакладів. Підкреслю: аналіз, який кияни здають за направленням лікаря, – безкоштовний» — наголосив він.

Як зазначив Кличко, медичні бригади продовжують забирати матеріал для тестування і в пацієнтів удома — у визначених груп населення і за направленням сімейних лікарів. Зокрема, в інвалідів та людей похилого віку.

Адреси 71 пункту тестування у Києві, де можна зробити безкоштовний ПЛР-тест, ми писали тут.

Фото: Фейсбук