У Київському міському центрі крові спостерігається критична ситуація з запасами донорської крові.

Через пандемію COVID-19 у столиці зменшилась кількість донорів і запаси крові різко скоротились. Про це в ефірі «Київ News Room» телеканалу «Київ»  розповів керівник Київського міського центру крові Олександр Сергієнко.

За його словами, критично не вистачає донорів із резус-негативними групами. Тому очільник центру просить людей не боятися в часи коронавірусної хвороби здавати кров. Переконує – це цілком безпечно та закликає киян допомогти центру сформувати двотижневий запас крові. І важлива деталь – здавати ПЛР-тест донорам не потрібно.

«Передача коронавірусу через кров не доведена, єдине що необхідно дотримуватися загальних правил. Мова йде про носіння маски, санітайзер. Обробку, дезинфекцію на всіх етапах ми забезпечуємо, дистанціювання ми забезпечуємо, і впринципі нічого додаткового не потрібно», — додав керівник.

Перед здачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил: мати добре здоров’я та гарне самопочуття і не відвідувати центр крові якщо є нежить, або ознаки грипоподібного стану:

  • добре відпочити, виспатись;
  • режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво). У ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;
  • у день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб;
  • за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напоїв;
  • за 72 години не вживати медикаментозних препаратів.

Адреси, за якими можна здати кров — вул. Пимоненка, 8 та вул. Запорожця, 26.

Перед здаванням крові у донора проводиться анкетування, визначається вміст гемоглобіну, група крові за системою АВО, передтестове консультування та огляд лікаря-терапевта.

Подальше обстеження взятої донорської крові проводиться за такими показниками – групова та резус-належність крові, визначення антиеритроцитарних антитіл, маркерів ВІЛ 1/2, маркерів гепатиту С, маркерів гепатиту В, маркерів до сифілісу, активність аланін-амінотрансферази (АЛТ).

Максимальна допустима доза заготовленої крові складає 450 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл).

При наявності абсолютних чи тимчасових протипоказань, виявленні будь-яких порушень у стані здоров’я, підозрі на контакт з інфекційним захворюванням донор не допускається до донації.

Фото: facebook