Частина державних лікарень не будуть приймати хворих на COVID-19 та відновлять надання планової медичної допомоги хворим.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до уряду у Верховній Раді.  

Мова йде про планові госпіталізації та операції, а також лікування хворих з неінфекційними хворобами та не ургентними станами.

Також міністр додав, що у МОЗ вже визначили, які лікарні продовжать надавати допомогу пацієнтам з коронавірусом.

“Ми два тижні дискутували з керівниками закладів охорони здоров’я, з департаментами охорони здоров’я, і визначили перелік лікарень, в які госпіталізуються на першій хвилі хворі з коронавірусною хворобою, а всі інші лікарні повинні відновити надання планової медичної допомоги іншим хворим”, – пояснив Ляшко.

Мережа лікарень для лікування хворих на COVID-19 скорочується, через стабілізацію епідситуації.

“Є мережа ковідних лікарень і є лікарні, які працюють з основними пакетами. Під час реагування на спалахи восени і навесні збільшили ліжковий фонд для хворих на ковід – більше 50% від усього ліжкового фонду. Для того, щоб надавати планову допомогу і операції, потрібно скорочувати мережу лікарень – визначенням, не закриттям, і надавати допомогу людям з іншими неінфекційними хворобами. Визначили перелік лікарень, які спеціалізуються на хворих з ковідом,всі інші мають відновити допомогу надання іншим хворим. Маємо можливість надати медичну допомогу усім, хто її потребує”, – запевнив Ляшко.

Міністр додав, що під час спалахів коронавірусної хвороби восени 2020 і навесні 2021  понад 50% від усього ліжкового фонду, який існує в мережі закладів охорони здоров’я, віддали під хворих на COVID-19.

Нагадаємо, у столиці ліжка столичних лікарень заповнені хворими на 8%.

Фото: unsplash