У столиці донорського молока потребують тридцять немовлят

Грудне молоко, навіть донорське, захищає малюків від низки хвороб і пришвидшує одужання. Дітей, які отримують грудне молоко, швидше виписують додому. Адже, це не тільки їжа, а й ліки. Про це йшлося в сюжеті “5 каналу”.

Єдиний в Україні банк грудного молока, розташований у Київському перинатальному центрі, потребує донорів. Наразі молоко потрібне 30 немовлятам, але з банком співпрацює лише 5 жінок-донорів.

У перинатальному центрі зазначили, що здебільшого діти, які потребують молока – це передчасно народжені діти, мами яких мають труднощі з лактацією.  В Україні виходжують немовлят вагою від п’ятисот грамів. У їх мам переважно ще не встигла розвинутися лактація. Саме тому 2,5 роки тому у Київському перинатальному центрі створили банк грудного молока.

Kyiv Media

За час існування банку грудного молока з ними співпрацювало понад сотні жінок. Їх молока вистачило для тисячі малюків, адже передчасно народженому потрібно на добу лише 30 мілілітрів молока. Грудне молоко дуже важливе для немовлят, адже воно допомогає формувати імунітет.

“Воно захищає від різних смертельних інфекцій, як сепсис, некротичний ентероколіт, профілактика захворювань легень у таких дітей. У грудному молоці міститься безліч факторів: лейкоцитів, стволових клітин, антитіл, ферментів”, – зазначила лікарка-неонатологиня Анна Осіпова.

Kyiv Media

У центрі зауважили, що донори обстежуються на ВІЛ, гепатити В і С, і на сифіліс. Адже саме ці хвороби передаються через грудне молоко.

Доноркою у центрі може стати жінка, яка народила не більше ніж пів року тому. Їй видають молоковідсмоктувач, стерильну тару. Водій банку приїздить за молоком, яке потім пастеризують та обстежують.

Нагадаємо, у Київському міському центрі крові потребують донорів.

Фото:скріншоти