Зеленбудівці кажуть, що за ніч хтось поцупив 16 саджанців.

Про це повідомляє ТСН.

Нещодавно в столичному парку «Березовий гай» висадили молоді кущі для озеленення території. Однак за декілька днів із зеленої зони невідомі викрали майже всі нові рослини.

Зеленбудівці пояснили, що кущі висаджували не тільки з метою озеленення, а й для того, щоб зупинити воду, яка змиває весь газон під час дощу.

«Проблема, коли йдуть дощі, то зверху вся вода йде вниз і змиває весь газон. Щоб цьому запобігти, трішки вище висадили ялівець козацький. Це зробили вчора, а вже сьогодні на його місці залишилися самі ямки. За ніч викопали 16 штук», – розповіла пані Валентина, ландашфтна дизайнерка.

Водночас керівник районного УЗН зазначив, що минулого року тут висаджували ялівець вертикальний, якого теж наразі лишилося мало.

«Залишилося 11 штук (саджанців – ред.). А було 90. За два дні вкрали 79 штук», – наголосив керівник УЗН.

До слова, тоді ялівець знайшли висадженим біля приватного обійстя.

Відтак, щоб відстежувати тих, хто викопує те, що сам не садив, у парках встановлюють камери спостереження, регулярно курсує муніципальна поліція. Але любителів дармової зелені це не зупиняє роками.

До слова, за такі крадіжки передбачена відповідальність. Якщо вкрадено майна до 227 гривень, то це дрібна крадіжка і за неї – незначний штраф. А якщо поцуплено на більшу суму, то це вже кримінальне правопорушення й тут штрафи від 17 тисячі гривень.

У «Березовому гаю» ялівця цієї ночі накрали на кримінальне правопорушення. Адже один кущик коштує 300 гривень. Озеленювачі сподіваються, що знайти крадія вдасться. Бо, як показує практика, на цьому ласий до чужого не зупиниться й вийде копати ще. Водночас зеленбудівці просять перехожих не оминати такі випадки й відразу викликати поліцію, якщо стали свідками крадіжок зелені. Досвід попередніх років теж показує, що небайдужих киян багато. Дехто крадіїв зелені спонукає відразу посадити викопане назад.

Нагадаємо, нещодавно в парку на Дарниці впіймали вандала-рецидивіста, який краде і перепродує кущі.

Фото: скріншот