Морських жителів побачили на пляжі "Африка", що на Оболоні.

Про появу медуз написав Єгор Фірсов в Facebook.

Місцевий пише, що їх поява у Дніпрі означає, річка міліє і заростає. Такі медузи з’являються при нагріванні води вище 25 градусів за Цельсієм.

Прісноводні медузи мають жало, але використовують його, як правило, для лову корму.

Окрім того, медузи можуть псувати якість води, забивати системи забору води, гідротехнічні споруди та інші механізми.

У коментарях до публікації наводиться висловлювання вченого про дніпровських медуз, які помічають в річці тільки в спекотні літні дні.

Як пояснив директор Інституту гідробіології, доктор біологічних наук, професор Сергій Афанасьєв, така медуза дрібна, сягає у розмірі не більше 2-3 сантиметрів.

“Одразу зазначу, що медузи, яких помічають у Дніпрі, тільки у спекотне літо, — наші прісноводні жителі. Хоча є версія, що вона китайського походження. Втім, сьогодні ця медуза, яку науковці називають Craspedacusta sowerbii — космополітичний вид, який зустрічається у прісних водоймах на всіх континентах світу. Живе у двох іпостасях: переважно у вигляді маленьких поліпів, а коли температура води перевищує 26 градусів, перетворюється на медузу та розмножується”, – йдеться в дописі.

Науковець запевняє, що оскільки останні декілька років в Україні переважно спекотні літа, ці створіння стали більш помітними, але ніякої загрози вони не несуть.

Нагадаємо, у Миколаївській області відпочивальники з Києва врятували дельфінятко.

Фото: facebook