Одна з найшанованіших святинь Софії Київської, ікона святого Миколи (Мокрого) повернеться до України.

Про це йдеться у зверненні президента Володимира Зеленського.

“В Україну повернеться одна з наших головних святинь, одна з найшанованіших святинь Софії Київської. Ікона святого Миколи (Мокрого), це перша чудотворна ікона Русі. Ми довго працювали, щоб повернути її. Вона була вивезена з України під час Другої світової війни. І свого часу вона буде вдома – в святій Софії”, – сказав президент.

Зеленський подякував за це рішення ієрархам, духовенству та вірним Української православної церкви США.

“Хочу, щоб повернення цієї святині стало для всіх нас важливим символом. Фундаментальним символом. Символом того, що ми повернемо в Україну усе наше. Усе українське. Повернемо усіх наших людей. І обов’язково повернемо справедливість – наш повний контроль над нашою землею”, – наголосив президент.

Ікона вважається істориками візантійською за походженням та датується X століттям. До 1943 року ікона святого Миколи (Мокрого) зберігалася на хорах Софіївського собору, в іконостасі Миколаївського вівтаря, праворуч від царських врат, як храмовий образ.

Напередодні вступу до Києва радянських військ, святиню було вивезено до Варшави єпископом Переяславським Мстиславом (Скрипником). Там він передав її архиєпископові Палладію (Відибіді-Руденку), який переправив святиню до Америки.

За давньою традицією щочетверга після літургії перед чудотворною іконою відправлявся молебень із акафістом св. Миколаю.

Фото: Фейсбук