Востаннє реставрація розписів проводилась у соборі майже 50 років тому.

У соборі Софія Київська почали реставрувати клейовий живопис 17 ст., що розміщені у північній галереї архітектурної пам’ятки. Над реставрацією живопису працюють спеціалісти науково-реставраційної майстерні Національного заповідника «Софія Київська» — Вадим Шевчук і Дорат Капоріков, повідомляє «Вечірній Київ».

Ззаначається, що востаннє реставрація цих розписів проводилась у 1972 році. Зараз фахівці намагаються відновити та зберегти розписи для наступних поколінь. Зараз для робіт на місці встановили риштування та розмістили спеціальне освітлення.

«Процес реставрації матиме кілька етапів. Спочатку досліджується стан пам’ятки, пізніше знімаємо пил та інші забруднення. Тоді закріплюємо і промиваємо. Якщо є потреба, — відновлюємо втрачені елементи. Опісля розписи тонуються і покриваються захисним шаром. Це класичний процес, який використовуємо постійно. І поточна реставрація не виняток», — пояснює художник-реставратор Дорат Капоріков.

Спеціалісти кажуть, що цей фронтон Собору створений за часів митрополита Петра Могили (1633–1647). Планова реставрація північного фронтону проводиться коштом заповідника і триватиме близько місяця – якщо не буде форс-мажорів.

У 2021 році в соборі також планують почати реставрацію купола Трапезної церкви та завершити відновлення Консисторії.

Нагадаємо, на сходах Андріївської церкви 22 лютого виступить італійський діджей Papa DJ. Він відіграє 3-годинний сет, під час якого буде оголошено благодійний збір грошей на реставрацію дзвіниці Софії Київської.

Фото: Фейсбук “Вечірній Київ”