"Еко-пандус" вже став героєм соцмереж.

Фото зеленого пандуса оприлюднили у Facebook-спільноті “Цар-пандус“.

Такий пандус розташований у місті Славутич Київської області у будівлі за адресою вулиця 77-ї Гвардійської Дивізії, 7. За цією адресою розташовується Первинна профспілкова організація спеціалізованої медико-санітарної частини №5 працівників охорони здоровя м. Славутич.

На фото видно, що частина пандуса поросла травою. До того ж, його край не прилягає щільно до землі, тож заїхати на візку на такий пандус буде непросто.

В дописі вказано, що пандус встановлений нещодавно: “Безбар’єрність має бути екологічною. Так вирішили у місті Славутич Київської області і встановили зелений пандус в поліклініці”, – підписано фото.

  • Зазначимо, що 1 квітня 2019 року в дію вступили нові державні будівельні норми “Інклюзивність будівель і споруд”, які впроваджують обов’язкове влаштування безперешкодного доступу для всіх маломобільних груп населення, у тому числі, людей з інвалідністю.

Згідно з цими нормами, встановлено такі обов’язкові вимоги до влаштування безпечного та правильного пандуса:

1. Безпечний нахил зовнішнього пандуса не може перевищувати 8%, внутрішнього – 10-12%.

2. Максимальна висота одного підйому пандуса не повинна перевищувати 0,8 м.

3. Після кожного підйому необхідне влаштування горизонтальних площадок глибиною не менше 1,5 м.

4. Ширина пандуса повинна бути в просвіті за однобічним рухом 1,2 м, за двобічним – 1,8 м.

5. Зовнішній пандус повинен мати двобічну огорожу з поручнями на висоті 0,9 м. Поручень до опори має кріпитися знизу (не допускається бокове кріплення).

6. Поверхня пандуса повинна бути шорсткою, чітко маркована кольором або фактурою, контрастною відносно суміжних горизонтальних поверхонь.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про сходинку до ліфта в Українському центрі реабілітації дітей із інвалідністю, який наразі активно будують.

Фото: Фейсбук