За останні два роки після ремонту у скері прибралb чимало зелених зон.

Днями у сквері на вулиці Бастіонній в Печерському районі комунальники вирубали три, на перший погляд здорових, дерева. Про це повідомила дизайнерка садів природного типу Ніна Діренко.

За її словами,  2 березня комунальники зрубали у сквері шовковицю та дві акації. За документами, показаними комунальниками, видаленню підлягала 50-річна біла шовковиця – у документі написано, що в неї трухла деревина.

Водночас арборист Володимир Ветроградський оглянув спили та зазначив, що в шовковиці була лише початкова стадія серцевинної гнилі, яка жодним чином не могла вплинути на стійкість дерева.

«Що це все означає? Що люди, яким видають бензопили, не вміють рахувати дерева? Або що вони вміють рахувати і дерева, і гроші, які вони отримають за якісні дрова? У сквері на Бастіонній вони розжилися двома дорослими акаціями, на яких не було дозволу на видалення. Що комісія, яка оглядає дерева перед тим, як видати документ про їх зруб, не відрізняє стійке дерево від аварійного? Або що комісія відрізняє стійке дерево від аварійного, але навмисно видає дозвіл на видалення хороших дерев, щоб продавати більше дров?», – написала Ніна.

У КП УЗН Печерського району наполягають, що працівники «здійснювали планові роботи з видалення аварійних та сухостійних дерев», і що все відбувалося в межах законодавства.

Комунальники також продемонстрували акти на видалення всіх трьох дерев. Крім того, в одному з актів йдеться про видалення ще однієї акації у сквері на Бастіонній.

До слова,за останні два роки сквер на Бастіонній втратив чимало зелені. У 2019 році сквер відремонтували. Центральне коло, де раніше росли трави, тепер має бетонне покриття. На вході до скверу – флагштоки та конструкція I ❤ Pechersk. Ремонт фінансували меценати.

«Знесли частину великих дерев – дубів, лип, кленів. Замість них встановили флагштоки і напис I ❤ Pechersk. Тому що, від них більше тіні? Або повітря? Або вони гарніше, ніж дорослі дуби і липи?»- йдеться в дописі жінки.

За словами Діренко, під час ремонту замість природного килиму з лісових фіалок, гусячої цибулі та лучного вербозілля засіяли газон. Крім того, було видалено частину дорослих дубів, лип і кленів. Решта дерев зазнала кронування.

Нагадаємо, у центрі Києва спиляли магнолію заради реклами ЖК.

Фото: facebook