Поруч з ним хочуть звести житловий будинок з офісним центром.

У столичному сквері Чкалова, що неподалік станції метро «Золоті ворота», минулої суботи пройшла незвична акція протесту проти забудови. Тут виступив електронно-джазовий дует музикантів Артура Данієляна та Олександри Морозової.

Судячи з відео, яке показала Морозова у своєму Facebook, послухати виступ прийшло кілька десятків людей. Їм організатори акції роздавали листівки та розповідали про загрозу будівництва на території парку.

Нагадаємо: мова йде про три земельні ділянки поруч із сквером: дві з них по вулиці Богдана Хмельницького 80-Б, ще одна — на Олеся Гончара, 55-Б. Договори на перші дві влітку цього року були розірвані — про це повідомляв офіційний сайт Київради; у їх поновленні забудовнику начебто також збиралися відмовити, хоча підтвердження цьому немає. Водночас на ділянці на Гончара, яка впритул межує зі сквером, вже почали зводити офісний центр; активісти кажуть, що його будівництво незаконне через перевищення висотності (за даними ТСН, планується щонайменше 20 поверхів) та порушення під час отримання прав на ділянку. Крім того, в сусідніх будинках після цих робіт стіни пішли тріщинами. Через протести роботи тимчасово вдалося призупинити.

Компанію «Ділайвест», яка веде проект на Гончара, 55-Б, пов’язують із співзасновницею будівельної компанії «Stolitsa Group» Владою Молчановою, яка була довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко по Святошинському району Києва, а також є бізнес-партнером депутата Київради від «Батьківщини» Дениса Москаля.

Правозахисники ж вважають, що існує загроза поновлення розірваних договорів щодо земель на Хмельницького; за їхніми даними, вказаних ділянок донедавна не було у Держгеокадастрі, але у вересні дві з них були включені з призначенням «Для будівництва й обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Раніше ми писали про те, що на добудову трьох ЖК банку «Аркада» не вистачає 7 мільярдів гривень — інвесторам доведеться доплачувати за будівництво.

Фото: скріншот, ТСН