У січні кияни подали 1379 декларацій про майновий стан і доходи та задекларували отримані в 2020 році доходи на суму близько 1,1 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба ДПС Києва.

Як зазначається, сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначена до сплати, складає понад 28,3 млн грн, сума військового збору – майже 3,4 млн гривень.

Доходи у сумі понад 1 мільйон задекларувала 131 особа. До сплати в бюджет визначено близько 21,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб та майже 2,2 млн грн військового збору.

До слова, громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за 2020 рік до 1 травня 2021 року. Останній день подання декларації – 30 квітня 2021 року. Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, мають бути сплачені до 1 серпня 2021 року.

При порушенні правил сплати платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Проте подача декларації про доходи насправді є не дуже простою процедурою. Про складнощі написав журналіст Роман Вінтонів (Майкл Щур).

За його словами, аби здати декларацію треба скачати інструкцію до Декларації, бланк декларації, розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою та розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобовязання з податку на доходи фізичних осіб, у звязку з використанням права на податкову знижку.

Все разом –  це майже 20 сторінок.

«Я не проти складних документів. Більше того – я розумію, що те, що реально працює і приносить користь має бути складним. От візьміть ваш телефон. Він же всередині – складний. Але ви ж не знаєте про те, як він праює. І вам не треба знати. От я так само. Я не хочу знати, як це все працює всередині. Я хочу сказати вам, скільки я заробив, ви мені скажете скільки заплатити податків, я заплачу і ми роійдемось до наступного року без стрільби», – йдеться в дописі.
«Я заповню цю декларацію. Я обіцяю. Але не сьогодні. Вибачте. Але обіцяю – я звикну. Бо поки що декларування – це як ковтання ендоскопа», – підсумував Щур.

Фото: unsplash