Зокрема постраждало чимало плiток, плоскирок та щук.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Київського рибоохоронного патруля.

Учора, 24 лютого, на «гарячу лінію» Київського рибоохоронного патруля надійшло повідомлення від громадян щодо загибелі водних біоресурсів на р. Фоса у c. Калинiвка, що на Київщині.

На місці події працівники Управління Держрибагенства зафіксували прорив дамби вiдстiйника заводу та потрапляння рідини у водойму. Через це на території 20 метрів річки виявили загибель водних біоресурсів у такій кількості: плiтка – 58 шт., плоскирка – 24 шт. та щука – 6 шт.

«Із метою встановлення причин і умов загибелі водних біоресурсів Київським рибоохоронним патрулем відібрано проби води та водних біоресурсів для проведення лабораторних досліджень іхтіопатологічною лабораторією», – прокоментував керівник рибоохоронного патруля Київщини Володимир Мухін.

Водночас готуються листи до Державної екологічної інспекції Столичного округу, Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, Київської обласної державної адміністрації та Держрибагентства для відповідного реагування.

На місці події також працювала слідчо-оперативна група Макарiвського відділення поліції.

У Київському рибоохоронному патрулі наголосили, що при виявлені явищ замору риби необхідно терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (099) 341-73-18.

До слова, ч. 2 ст. 242 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони водних об’єктів, якщо вони спричинили загибель або захворювання людей, масову загибель об’єктів тваринного і рослинного світу або інші тяжкі наслідки) передбачено обмеження волі правопорушників на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Фото: Facebook