У разі відсутності зв’язку із лікарем, з яким підписано декларацію на обслуговування, або відсутності декларації взагалі, людина, що наразі мешкає в Києві, може звернутися за допомогою до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, рішення щодо безвідмовного надання допомоги на первинній ланці було прийнято з огляду на те, що не всі українці в умовах російської військової агресії мають безперешкодний доступ до своїх закладів та лікарів.

«Йдеться як про евакуйованих у столицю, так і про киян, сімейні лікарі яких поїхали з міста. Можуть бути й інші причини, але жодна з них не має завадити безвідмовному отриманню медичної допомоги, яку надають лікарі «первинки», – пояснила Гінзбург.

Вона додала, що звертатися за таких обставин краще до Центру первинної медико-санітарної допомоги, найближчого до місця фактичного проживання людини.

«Вам підкажуть до якого лікаря і за яким механізмом записатися. При цьому ви гарантовано отримуєте необхідну допомогу – від консультації та призначення лікування до направлення (в разі необхідності) до вузького спеціаліста, або виписаного рецепта на препарат за програмою «Доступні ліки», – запевнила Валентина Гінзбург.

Також вона запропонувала в разі будь-яких проблемних питань (відмови у наданні медичної допомоги, неможливості записатися на прийом тощо), – повідомляти про це в Департамент охорони здоров’я м. Києва за телефоном «гарячої» лінії: 278-41-91.

Фото: pixabay