У Києві повністю виключили російську мову з навчальних програм комунальних дитячих садків та шкіл.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Відповідне рішення на пленарному засіданні сесії міської ради було ухвалено столичними депутатами 64 голосами “за”.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, в умовах війни з російською федерацією недоцільно та неправильно проведення навчального процесу та вивчення російської мови в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Очільники рф неодноразово заявляли, що “росія сягає настільки далеко, як далеко поширена російська мова”. У зв’язку з цим депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення, яке надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-агресора. Мова має значення, і в час війни – це питання національної безпеки“, – сказав Вадим Васильчук.

Він додав, що проєктом рішення передбачено здійснення організаційно-правових дій, які направлені на перехід груп та класів з російської на державну мову.

Нагадаємо, що вчора, 10 листопада, депутати Київради перейменували ще 11 вулиць, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим.

Фото: відкриті джерела