Йому загрожує великий штраф - від 700 тисяч до 1,5 мільйона рублів або позбавлення волі до трьох років.

Так, у Росії порушили кримінальну справу на журналіста Іллю Красильщика.

Відомо, що 3 квітня він опублікував у соцмережах пост про події у Бучі. Цей матеріал став приводом для порушення проти нього кримінальної справи. Журналіста звинувачують за статтею «Публічне поширення свідомо неправдивої інформації про використання Збройних сил РФ». Йому загрожує великий штраф – від 700 тисяч до 1,5 мільйона рублів або позбавлення волі до трьох років.

До слова, 35-річний журналіст зараз перебуває за межами Росії. Його ім’я стало широко відоме після статті The New York Times. Колонка викликала громадський резонанс через провокаційний заголовок «Ми маємо визнати — ми провалилися як нація». Багатьох росіян обурило, що журналіст пише від імені всього російського народу.

Сам Ілля прокоментував новину щодо порушення кримінальної справи. Журналіст заявив, що не відмовляється від раніше опублікованих слів про Буча. Крім того він різко висловився на адресу правоохоронних органів. «Нехай горять у пеклі. У Росію я й так не планував», – написав Красильщик.

Він також повідомив, що пішов із компанії «Яндекс», де обіймав посаду менеджера міжнародних проектів. «Ми вже півтора місяці планували мій вихід із Яндекса. Але думаю, що після сьогоднішніх новин, я мушу якось швидше вирішуватися на це. З сьогоднішнього дня більше не працюю у компанії», – заявив журналіст.

Фото: Фейсбук