Акція протесту, запланована на 20 липня, має назву "Шукайте справжніх вбивць!".

Про це повідомляється на Facebook-сторінці заходу, організатором якого зазначена правозахична організація “Правотворець”.

20 липня – п’ята річниця вбивства Павла Шеремета. П’ять років нам брешуть. Замість того, щоб шукати справжніх вбивць, слідство просто призначило “винних” – військового і музиканта Андрія Антоненка, дитячого кардіохірурга і волонтера Юлію Кузьменко та військову медсестру Яну Дугарь. Вся справа – від підозри до експертиз – шита білими нитками. Підозрюваних незаконно утримували за ґратами, обвинувачення фальсифікує справу, і весь цей фарс – знущання з невинних“, – вказано в  анонсі акції протесту.

Організатори мітингу заявляють, що Національна поліція не впоралася з розсілдуванням і не може об’єктивно вести справу.

20 липня учасники мітингу прийдуть під будівлю Міністерства внутрішніх справ з такими вимогами:

– припинити переслідування невинних
– провести внутрішнє розслідування в Національній поліції та покарати відповідальних за фальсифікацію справи
– передати справу іншим органам досудового розслідування.

Початок – о 19:00. Місце збору: вулиця Богомольця, 10.

Додамо, основні докази проти фігурантів справи Шеремета були визнані недійсними дисциплінарною кваліфікаційною комісію Міністерства юстиції України. Експерти вийшли за межі своїх повноважень і використали неіснуючу методику проведення експертизи. Втім невдовзі Окружний адміністративний суд без повідомлення скасував рішення про дисциплінарне стягнення з експертів і відповідно знову визнав ці доекспертизи релевантними. Сьогодні, 7 липня, почалася апеляція на це рішення ОАСК. Засідання суду по апеляції на рішення ОАСК в справі Шеремета продовжиться 21 липня.

Журналіст Павло Шеремет, один із керівників видання  “Українська правда”,  загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року – йому підклали вибухівку під автомобіль. 12 грудня голова МВС Арсен Аваков скликав- прес-конференцію, на яку також запросив президента Володимира Зеленського, де повідомив про встановлення щонайменше п’яти підозрюваних у справі Шеремета: це медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, лікарка й волонтерка Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко, а також подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки.

Під час останньої пресконференції президент Володимир Зеленський розповів, що переписується з Дугарь. Сказав, що переписка з Дугарь не є випадковою: “Якби я вірив, що ця дівчина має відношення до вбивства, я б не переписувався“. Зазначив також, що винуватці хибного слідства щодо справи Шеремета, якщо ця хибність буде доведена, понесуть відповідальність. Зокрема, і міністр внутршніх справ Арсен Аваков.

Фото: Фейсбук