В ході обстеження водойми комісією, виявлено плями невідомого походження, багаторічну водяну рослинність - жовті та білі глечики, та мертву рибу

Про це повідомилиу Київському рибоохоронному патрулі.

У повідомленні зазначили, що 12 липня Київський рибоохоронний патруль отримав відповідь від Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області щодо р. Рось в с. Острів Білоцерківського району Київської області, де 7 червня зафіксовано загибель риби.

Відомо, що в ході обстеження водойми комісією, виявлено плями невідомого походження, багаторічну водяну рослинність жовті та білі глечики та мертву рибу. На розмежуванні населених пунктів між селами Бирюки та Томилівка Білоцерківського району виявлено колектор очисних стічних вод КП ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», з якого стікала під напором вода в бетонний ящик, який був переповнений. Тому вода лилася через верх і в підземну трубу.

З метою забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, комісією вирішено:
  • подати заяву в прокуратуру Рокитнянського відділу та відділення поліції № 1 Білоцерківського районного управління поліції за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 242 ККУ по виявленню факту забруднення р. Рось стічними відходами, що призвело до загибелі водних біоресурсів;
  • заборонити на невизначений період купання, випоювання домашньої худоби та вилов риби в р. Рось;
  • розглянути дане питання на сесії Рокитнянської селищної ради та підготувати депутатський запит до Білоцерківської районної ради щодо діяльності КП ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

Київський рибоохоронний патруль закликає громадян при виявлені явищ замору риби негайно повідомляти за номером «гарячої лінії» відомства: (099) 341-73-18.

Фото: Фейсбук