Народні депутати фракції “Європейська солідарність” блокують розгляд законопроєкту про столицю за прискореною процедурою – без урахування поправок.

У Верховній Раді відклали розгляд питання закону про столицю, який має розділити посади мера Києва та голови Київської міської державної адміністрації.

Проти такого підходу також виступили депутати інших фракцій. Зокрема, член фракції “Батьківщина” Сергій Власенко піднявся на трибуну і вступив у суперечку зі спікером Русланом Стефанчуком. Згодом у засіданні парламенту було оголошена перерву.

Ситуацію прокоментував член “ЄС” Олексій Гончаренко: “Йде дискусія про те, чи можна запускати спеціальну прискорену процедуру ухвалення закону про адміністрації в одному пакеті із законом про столицю. “Слуг” не влаштувало, що вони пролетіли на парасольці (рекламний ролик екскандидата у мери Києва, нинішнього міністра ТОТ Ірини Верещук, – прим. “ВК”) повз крісло мера, тому вони хочуть взяти своє вже після виборів“.

Після перерви голова ВР Руслан Стефанчук повідомив, що голосувати за спрощену процедуру сьогодні не будуть. Розгляд закону про столицю відклали на невизначений термін.

Депутат Гончаренко запевняє, що питання перенесли на наступний тиждень.

Нагадаємо, на Погоджувальній раді 15 листопада фракція “Слуги народу” попросила запустити спецпроцедуру для розгляду законопроєктів №2143-3 про столицю та №4298 про перехід голів місцевих держадміністрацій до розряду держслужбовців. Обидва ці документи були підтримані парламентом у першому читанні. Профільний Комітет Верховної Ради рекомендував нардепам розглянути законопроєкт №2143-3 за спеціальною процедурою та ухвалити його в цілому.

Фото: Телеграм