У Верховній Раді зареєстрували відразу два законопроєкти про заборону Московського патріархату на території України. 

Авторка першого — позафракційна депутатка Оксана Савчук. Документ зареєстрований 22 березня і пропонує заборонити в Україні діяльність Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною РПЦ, зокрема УПЦ МП.

Всю власність Московського патріархату в Україні та її організацій пропонують упродовж 48 годин з дня ухвалення закону націоналізувати. Втім, релігійні громади, монастирі і духовні навчальні заклади Московського патріархату зможуть змінити свою підлеглість упродовж 14 днів з дня початку дії закону.

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Свято-Успенська Почаївська лавра та інші архітектурні пам’ятники державного значення, що перебувають у власності або користуванні РПЦ, переходять у власність держави.

Ініціаторами другого законопроєкту є шість нардепів від фракції «Голос» і обранець зі «Слуги народу». Відповідний законопроєкт 26 березня з’явився на сайті Ради, під заборону потрапляють релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.

В пояснювальній записці депутати нагадують, що 25 лютого у Київській області біля Гостомеля був затриманий протоієрей російської православної церкви в Україні – Михаїл Павлушенко, який допомагав російській армії, а 16 березня у Києві затримали священника російської православної церкви в Україні отця Онуфрія (від якого Московський патріархат відрікся, вказавши, що він не є його священником), під час обшуку у будинку якого було виявлено, що він співпрацював зі спецслужбами рф.

Відмітимо, що у березні в Бородянці священник Московської церкви Віктор Талько допоміг окупантам викрасти цивільних: в УПЦ МП повідомили, що “намагалися зв’язатися з ним”, для отримання пояснень, але з ним “відсутній будь-який зв’язок”.

Журналістка Громадського Вікторія Рощина після звільнення з полону орків повідомила, що потрапила у полон через «московського» попа Луки з Запоріжжя, який відповідав за гуманітарну колону, яка йшла з Запоріжжя на Бердянськ.

Понад 50 громад УПЦ МП приєдналися до ПЦУ, близько 100 – у процесі переходу.

Фото: Фейсбук