Окупанти планують створити квазіутворення під назвою "Південна Русь" на захоплених російською армією українських територіях.

У розпорядження журналістів “Схем” потрапив сценарій з організації квазіутворення “Південна Русь” на захоплених російськими окупантами українських територіях. Автор документа – один із керівників путінської партії Єдина Росія.

Документ називається “Маніфест південноруського народного собору”. Згідно з метаданими, дата його створення – 16 квітня 2022 року. Створив маніфест Роман Романов – заступник голови центрального виконавчого комітету Єдиної Росії, керівник вищої партійної школи партії. За інформацією журналістів, документ надсилали один одному представники російської влади.

У маніфесті йдеться, що Україна “втратила свою легітимність у межах УРСР”, владу до своїх рук бере “південноросійський народний собор”, який будуватиме свою державу “на основі розуміння… спорідненості та єдності триєдиного російського народу українців, білорусів та росіян”. Православ’я називається “фундаментом нашої культури та ідентичності”, а українська мова – “говором”. Головна мета – “досягнення та захист миру”, “повне викорінення нацизму та бандерівщини”.

За даними джерел “Схем” у правоохоронних органах, маніфест переходив із рук у руки. Спочатку його отримав Андрій Турчак, перший заступник голови ради Федерації федеральних зборів РФ, секретар генеральної ради партії Єдина Росія.

Згодом документ, за даними журналістів, Турчак передав ще одному “єдиноросу” Дмитру Гризлову, помічнику підсанкційного російського бізнесмена Костянтина Малофєєва, якого називають “спонсором війни на Донбасі”.

Фото: Схеми